Aktualności

Nasze akcje, ich efekty, meldunki z terenu oraz efekt porozumiewania się z gośćmi naszego serwisu za pośrednictwem internetu - oto, co znajdzie się na tej stronie naszej witryny. Nasza praca polega przede wszystkim na żmudnej codzienności, spektakularnych akcji, pościgów, nalotów nie ma zbyt wiele...

Przede wszystkim jednak - mimo wszystkich narzekań - nasze kilkuletnie starania na wielu rzekach i innych wodach ograniczyły znacznie rozmiar kłusownictwa. Widać nas nad wodą, dla kłusowników i lokalnych obyczajów patrole PSR stały się problemem. Powoli, prawda, że bardzo powoli, zmienia się także stosunek społeczeństwa do wykroczeń przeciwko ustawie o rybactwie śródlądowym, przeciwko prawu wodnemu, przeciw przyrodzie.

Coraz częściej podejmujemy akcje dzięki pomocy wędkarzy, turystów, działkowiczów, czy po prostu tych, którzy na weekend wybrali się na łono przyrody, nad wodę. Społeczeństwu zaczęli przeszkadzać kłusownicy, pseudowędkarze, truciciele, dewastanci śrowodowiska, przyrodniczy wandale.

To wszystko - przynajmniej mamy taką nadzieję - jest efektem naszej obecności nad wodami, naszej codziennej, żmudnej pracy, a także faktu, że spotykamy się coraz częściej z życzliwością, zrozumieniem i zdobywamy coraz więcej sojuszników. I tych instutucjonalnych, i tych jak najbardziej prywatnych.

Komenda Wojewódzka
Warszawa
ul. Żółkiewskiego 17
05-075 Warszawa-Wesoła
tel. 0*22 773 94 60
tel./fax 0*22 773 94 61

Komendant Wojewódzki
Robert Kucyk

 Wyniki pracy PSR woj. mazowieckiego w lutym 2019 r.


Posterunki terenowe Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie przeprowadziły 156 akcji kontrolnych (tj. patroli potwierdzonych raportami). Uzyskano następujące wyniki:
1. Przeprowadzono 963 kontrole.
2. Ujawniono 81 przypadków naruszeń przepisów prawa.
Za stwierdzone naruszenia:
- 26 osób pouczono,
- 50 osób ukarano mandatami karnymi na kwotę 10.250 zł,
- 3 sprawców przestępstw przekazano policji,
- 2 sprawy przekazano innym służbom zgodnie z kompetencjami.
3. Zabezpieczono następujący sprzęt służący do popełnienia wykroczeń i przestępstw:
- 4 rybackie narzędzia połowowe,
- 3 wędki.
Zabezpieczono 20,00 kg ryb złowionych z naruszeniem prawa.

Komendant Wojewódzki PSR w Warszawie
Robert KucykSzkolenie z taktyki i technik interwencji


11 lutego 2019 roku instruktorzy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie przeprowadzili szkolenie z zakresu taktyki i technik podejmowania interwencji dla funkcjonariuszy zatrudnionych w posterunkach terenowych Państwowej Straży Rybackiej, zlokalizowanych na obszarze województwa mazowieckiego.

Celem szkolenia było nabycie praktycznych umiejętności w zakresie użycia środków przymusu bezpośredniego, przysługujących strażnikom podczas wykonywania czynności służbowych.

Podczas szkolenia zwrócono uwagę na wzajemne ubezpieczanie się strażników oraz na zastosowanie środków przymusu bezpośredniego w sposób jak najmniej dolegliwy dla osób zatrzymywanych.

Nabyte podczas szkolenia umiejętności podniosą poziom bezpieczeństwa zarówno strażników, jak i osób kontrolowanych.Komendant Wojewódzki PSR w Warszawie
Robert KucykWyniki pracy PSR woj. mazowieckiego w styczniu 2019 r.


Posterunki terenowe Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie przeprowadziły 167 akcji kontrolnych (tj. patroli potwierdzonych raportami). Uzyskano następujące wyniki:
1. Przeprowadzono 701 kontroli.
2. Ujawniono 61 przypadków naruszeń przepisów prawa.
Za stwierdzone naruszenia:
- 18 osób pouczono,
- 41 osób ukarano mandatami karnymi na kwotę 7.250 zł,
- 2 sprawców przestępstw przekazano policji.
3. Zabezpieczono następujący sprzęt służący do popełnienia wykroczeń i przestępstw:
- 2 rybackie narzędzia połowowe,
- 32 szt. innych narzędzi kłusowniczych.

Komendant Wojewódzki PSR w Warszawie
Robert KucykWyniki pracy PSR woj. mazowieckiego w 2018 r.


Posterunki terenowe Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie przeprowadziły 1920 akcji kontrolnych (tj. patroli potwierdzonych raportami). Uzyskano następujące wyniki:
1. Przeprowadzono 21.022 kontrole.
2. Ujawniono 2.527 przypadków naruszeń przepisów prawa.
Za stwierdzone naruszenia:
- 511 osób pouczono,
- 1.951 osób ukarano mandatami karnymi na kwotę 398.700 zł,
- skierowano 14 wniosków o ukaranie w sprawach o wykroczenia,
- 30 sprawców przestępstw przekazano policji,
- 21 spraw przekazano innym służbom zgodnie z kompetencjami.
3. Zabezpieczono następujący sprzęt służący do popełnienia wykroczeń i przestępstw:
- 70 rybackich narzędzi połowowych,
- 16 wędek,
- 6 szt. sprzętu pływającego,
- 16 szt. innych narzędzi kłusowniczych.
Zabezpieczono 222,95 kg ryb złowionych z naruszeniem prawa.

Komendant Wojewódzki PSR w Warszawie
Robert KucykWyniki pracy PSR woj. mazowieckiego w grudniu 2018 r.


Posterunki terenowe Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie przeprowadziły 101 akcji kontrolnych (tj. patroli potwierdzonych raportami). Uzyskano następujące wyniki:
1. Przeprowadzono 813 kontroli.
2. Ujawniono 69 przypadków naruszeń przepisów prawa.
Za stwierdzone naruszenia:
- 28 osób pouczono,
- 35 osób ukarano mandatami karnymi na kwotę 5.900 zł,
- skierowano 3 wnioski o ukaranie w sprawach o wykroczenia,
- 3 sprawców przestępstw przekazano policji.
3. Zabezpieczono następujący sprzęt służący do popełnienia wykroczeń i przestępstw:
- 2 rybackie narzędzia połowowe,
- 1 wędkę.
Zabezpieczono 5,0 kg ryb złowionych z naruszeniem prawa.

Komendant Wojewódzki PSR w Warszawie
Robert KucykWyniki pracy PSR woj. mazowieckiego w listopadzie 2018 r.


Posterunki terenowe Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie przeprowadziły 159 akcji kontrolnych (tj. patroli potwierdzonych raportami). Uzyskano następujące wyniki:
1. Przeprowadzono 1.880 kontroli.
2. Ujawniono 206 przypadków naruszeń przepisów prawa.
Za stwierdzone naruszenia:
- 57 osób pouczono,
- 142 osoby ukarano mandatami karnymi na kwotę 28.700 zł,
- skierowano 1 wniosek o ukaranie w sprawach o wykroczenia,
- 4 sprawców przestępstw przekazano policji,
- 2 sprawy przekazano innym służbom zgodnie z kompetencjami.
3. Zabezpieczono następujący sprzęt służący do popełnienia wykroczeń i przestępstw:
- 10 rybackich narzędzi połowowych,
- 3 wędki,
- 1 szt. sprzętu pływającego.
Zabezpieczono 48,45 kg ryb złowionych z naruszeniem prawa.

Komendant Wojewódzki PSR w Warszawie
Robert KucykUjęcie kłusowników sieciowych na zbiorniku Brzóze


14 listopada 2018 roku strażnicy z posterunku terenowego Państwowej Straży Rybackiej w Ostrołęce zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn, którzy dokonywali nieuprawnionego połowu ryb przy użyciu sieci rybackiej na zbiorniku pożwirowym w okolicy miejscowości Brzóze Duże, powiat makowski.

Mężczyzn wraz z przedmiotami zatrzymanymi jako dowód w sprawie karnej przekazano policjantom z Posterunku Policji w Różanie.Komendant Wojewódzki PSR w Warszawie
Robert KucykOdbiór samochodów terenowych typu pick-up


16 listopada 2018 roku w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie nastąpiło odebranie czterech samochodów terenowych typu pick-up.

Samochody terenowe typu pick-up będą używane jako samochody patrolowe przez strażników zatrudnionych w posterunkach terenowych Państwowej Straży Rybackiej zlokalizowanych w Warszawie, Ciechanowie, Siedlcach i Płocku. Samochody będą wykorzystywane do realizacji kontroli w zakresie połowu, przetwarzania oraz wprowadzania do obrotu handlowego ryb. Samochody są przystosowane do jazdy w trudnych warunkach terenowych oraz do transportu łodzi motorowych, a także do przewożenia zabezpieczonych narzędzi połowowych oraz pochodzących z nich ryb.

Zakup jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego. Udział tych środków wynosi 90% całkowitych kosztów kwalifikowalnych operacji pn. "Zakup środków transportu dla Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie".Komendant Wojewódzki PSR w Warszawie
Robert KucykOdbiór łodzi patrolowej z silnikiem zaburtowym i przyczepą podłodziową


15 listopada 2018 roku w siedzibie Posterunku Terenowego Państwowej Straży Rybackiej w Płocku przy ul. Kolegialnej 15 nastąpiło odebranie łodzi patrolowej z silnikiem zaburtowym i przyczepą podłodziową. Łódź będzie wykorzystywana przez strażników zatrudnionych w posterunku terenowym zlokalizowanym w Płocku. Zestaw posłuży do kontroli i egzekwowania przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym w rejonie Jeziora Włocławskiego.

Kadłub łodzi patrolowej wykonany jest z metalu, co umożliwi cumowanie łodzi przy kamiennych i betonowych umocnieniach brzegowych bez obawy o jej uszkodzenie. Silnik czterosuwowy o mocy 40 KM zapewni efektywną kontrolę i egzekwowanie przepisów na tak rozległym akwenie, jakim jest Jezioro Włocławskie. Przyczepa podłodziowa zapewni mobilność patrolu i umożliwi transport łodzi przy użyciu samochodu terenowego w rejon działania patrolu.

Zakup jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego. Udział tych środków wynosi 90% całkowitych kosztów kwalifikowalnych operacji pn. "Zakup środków transportu dla Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie".


Komendant Wojewódzki PSR w Warszawie
Robert KucykSzkolenie z taktyki i technik interwencji


9 listopada 2018 roku instruktor Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie przeprowadził szkolenie z zakresu taktyki i technik podejmowania interwencji dla funkcjonariuszy zatrudnionych w posterunkach terenowych Państwowej Straży Rybackiej zlokalizowanych na obszarze województwa mazowieckiego.

Celem szkolenia było nabycie praktycznych umiejętności w zakresie użycia środków przymusu bezpośredniego przysługujących strażnikom podczas wykonywania czynności służbowych.

Podczas szkolenia zwrócono uwagę na wzajemne ubezpieczanie się strażników oraz na zastosowanie środków przymusu bezpośredniego w sposób jak najmniej dolegliwy dla osób zatrzymywanych.

Nabyte podczas szkolenia umiejętności podniosą poziom bezpieczeństwa zarówno strażników, jak i osób kontrolowanych.


Komendant Wojewódzki PSR w Warszawie
Robert KucykWyniki pracy PSR woj. mazowieckiego w październiku 2018r.


Posterunki terenowe Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie przeprowadziły 170 akcji kontrolnych (tj. patroli potwierdzonych raportami). Uzyskano następujące wyniki:
1. Przeprowadzono 2.007 kontroli.
2. Ujawniono 293 przypadki naruszeń przepisów prawa.
Za stwierdzone naruszenia:
- 54 osoby pouczono,
- 236 osób ukarano mandatami karnymi na kwotę 50.250 zł,
- skierowano 1 wniosek o ukaranie w sprawach o wykroczenia,
- 2 sprawców przestępstw przekazano policji.
3. Zabezpieczono następujący sprzęt służący do popełnienia wykroczeń i przestępstw:
- 3 rybackie narzędzia połowowe,
- 1 wędkę,
- 2 szt. sprzętu pływającego.
Zabezpieczono 8,8 kg ryb złowionych z naruszeniem prawa.

Komendant Wojewódzki PSR w Warszawie
Robert KucykWyniki pracy PSR woj. mazowieckiego we wrześniu 2018 r.


Posterunki terenowe Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie przeprowadziły 160 akcji kontrolnych (tj. patroli potwierdzonych raportami). Uzyskano następujące wyniki:
1. Przeprowadzono 1.915 kontroli.
2. Ujawniono 245 przypadków naruszeń przepisów prawa.
Za stwierdzone naruszenia:
- 35 osób pouczono,
- 204 osoby ukarano mandatami karnymi na kwotę 43.700 zł,
- skierowano 1 wniosek o ukaranie w sprawach o wykroczenia,
- 1 sprawcę przestępstwa przekazano policji,
- 4 sprawy przekazano innym służbom zgodnie z kompetencjami.
3. Zabezpieczono następujący sprzęt służący do popełnienia wykroczeń i przestępstw:
- 2 rybackie narzędzia połowowe,
- 3 wędki.
Zabezpieczono 3,0 kg ryb złowionych z naruszeniem prawa.

Komendant Wojewódzki PSR w Warszawie
Robert KucykWyniki pracy PSR woj. mazowieckiego w sierpniu 2018 r.


Posterunki terenowe Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie przeprowadziły 174 akcje kontrolne (tj. patrole potwierdzone raportami). Uzyskano następujące wyniki:
1. Przeprowadzono 2.687 kontroli.
2. Ujawniono 388 przypadków naruszeń przepisów prawa.
Za stwierdzone naruszenia:
- 56 osób pouczono,
- 324 osoby ukarano mandatami karnymi na kwotę 69.500 zł,
- skierowano 2 wnioski o ukaranie w sprawach o wykroczenia,
- 2 sprawców przestępstw przekazano policji,
- 4 sprawy przekazano innym służbom zgodnie z kompetencjami.
3. Zabezpieczono następujący sprzęt służący do popełnienia wykroczeń i przestępstw:
- 2 rybackie narzędzia połowowe.
Zabezpieczono 1,5 kg ryb złowionych z naruszeniem prawa.

Komendant Wojewódzki PSR w Warszawie
Robert KucykWyniki pracy PSR woj. mazowieckiego w lipcu 2018 r.


Posterunki terenowe Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie przeprowadziły 154 akcje kontrolne (tj. patrole potwierdzone raportami). Uzyskano następujące wyniki:
1. Przeprowadzono 2.180 kontroli.
2. Ujawniono 289 przypadków naruszeń przepisów prawa.
Za stwierdzone naruszenia:
- 47 osób pouczono,
- 235 osób ukarano mandatami karnymi na kwotę 49.750 zł,
- 6 sprawców przestępstw przekazano policji,
- 1 sprawę przekazano innym służbom zgodnie z kompetencjami.
3. Zabezpieczono następujący sprzęt służący do popełnienia wykroczeń i przestępstw:
- 5 rybackich narzędzi połowowych,
- 2 wędki,
- 1 szt. sprzętu pływającego.
Zabezpieczono 45,5 kg ryb złowionych z naruszeniem prawa.

Komendant Wojewódzki PSR w Warszawie
Robert KucykZawarcie umowy o dofinansowanie z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa


W dniu 25 lipca 2018 r. Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie, Robert Kucyk zawarł umowę z Zastępcą Dyrektora Departamentu Wsparcia Rybactwa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Michałem Wujkiem umowę o dofinansowanie operacji pt. "Zakup środków transportu dla Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie".

Operacja jest współfinansowana ze środków unijnych Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze na lata 2014-2020", w ramach działania kontrola i egzekwowanie w zakresie Priorytetu 3. Wspieranie wdrożenia Wspólnej Polityki Rybołówstwa.

Celem operacji jest wspieranie monitorowania, kontroli i egzekwowania, zwiększenie potencjału instytucjonalnego oraz skuteczności administracji publicznej, bez zwiększenia obciążenia administracyjnego.

Zakres operacji obejmuje zakup innych środków kontroli w postaci środków transportu dla strażników Państwowej Straży Rybackiej realizujących zadania kontrolne i monitoring w patrolach terenowych. W skład środków transportu niezbędnych dla osiągnięcia celów operacji wchodzą cztery samochody patrolowe i jedna łódź patrolowa z silnikiem zaburtowym i przyczepą podłodziową.

Operacja przyczyni się do zwiększenia efektywności przeprowadzanych działań kontrolnych w patrolach w celu egzekwowania przepisów regulujących zasady i warunki połowu ryb w wodach śródlądowych województwa mazowieckiego oraz ochrony tych wód przed działaniem niezgodnym z prawem.


Komendant Wojewódzki PSR w Warszawie
Robert KucykWyniki pracy PSR woj. mazowieckiego w czerwcu 2018 r.


Posterunki terenowe Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie przeprowadziły 172 akcje kontrolne (tj. patrole potwierdzone raportami). Uzyskano następujące wyniki:
1. Przeprowadzono 2.438 kontroli.
2. Ujawniono 300 przypadków naruszeń przepisów prawa.
Za stwierdzone naruszenia:
- 59 osób pouczono,
- 236 osób ukarano mandatami karnymi na kwotę 48.250 zł,
- 5 spraw przekazano innym służbom zgodnie z kompetencjami.
3. Zabezpieczono następujący sprzęt służący do popełnienia wykroczeń i przestępstw:
- 7 rybackich narzędzi połowowych,
- 3 wędki.
Zabezpieczono 5,0 kg ryb złowionych z naruszeniem prawa.

Komendant Wojewódzki PSR w Warszawie
Robert KucykWyniki pracy PSR woj. mazowieckiego w maju 2018 r.


Posterunki terenowe Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie przeprowadziły 163 akcje kontrolne (tj. patrole potwierdzone raportami). Uzyskano następujące wyniki:
1. Przeprowadzono 2.357 kontroli.
2. Ujawniono 322 przypadki naruszeń przepisów prawa.
Za stwierdzone naruszenia:
- 54 osoby pouczono,
- 261 osób ukarano mandatami karnymi na kwotę 52.450 zł,
- skierowano 5 wniosków o ukaranie w sprawach o wykroczenia,
- 1 sprawcę przestępstwa przekazano policji,
- 1 sprawę przekazano innym służbom zgodnie z kompetencjami.
3. Zabezpieczono następujący sprzęt służący do popełnienia wykroczeń i przestępstw:
- 20 rybackich narzędzi połowowych,
- 1 wędkę,
- 1 szt. sprzętu pływającego.
Zabezpieczono 19,95 kg ryb złowionych z naruszeniem prawa.

Komendant Wojewódzki PSR w Warszawie
Robert KucykSzkolenie strzeleckie Państwowej Straży Rybackiej


22 maja 2018 roku na strzelnicy Legii w Warszawie-Rembertowie zostało przeprowadzone szkolenie strzeleckie dla funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej działających na obszarze województwa mazowieckiego. Szkolenie zostało przeprowadzone przez instruktorów Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie.

Uczestnicy szkolenia ćwiczyli, jak bezpiecznie używać broni palnej służbowej. Nabyte przez strażników umiejętności przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa nie tylko funkcjonariuszy, ale również osób wobec, których podejmują interwencje.Komendant Wojewódzki PSR w Warszawie
Robert KucykWyniki pracy PSR woj. mazowieckiego w kwietniu 2018 r.


Posterunki terenowe Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie przeprowadziły 173 akcje kontrolne (tj. patrole potwierdzone raportami). Uzyskano następujące wyniki:
1. Przeprowadzono 2.165 kontroli.
2. Ujawniono 235 przypadków naruszeń przepisów prawa.
Za stwierdzone naruszenia:
- 52 osoby pouczono,
- 176 osób ukarano mandatami karnymi na kwotę 34.700 zł,
- skierowano 1 wniosek o ukaranie w sprawach o wykroczenia,
- 6 sprawców przestępstw przekazano policji.
3. Zabezpieczono następujący sprzęt służący do popełnienia wykroczeń i przestępstw:
- 6 rybackich narzędzi połowowych,
- 2 wędki,
- 1 szt. sprzętu pływającego.
Zabezpieczono 85,25 kg ryb złowionych z naruszeniem prawa.

Komendant Wojewódzki PSR w Warszawie
Robert KucykKłusownicy na tarliskach


10 kwietnia 2018 roku, ok. godz. 2200, strażnicy z Posterunku Terenowego Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie, przy współpracy ze strażnikami Społecznej Straży Rybackiej, zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy dokonywali nieuprawnionego połowu sieciowego ryb wstępujących na tarło z rzeki Wisły do starorzecza zlokalizowanego w okolicy miejscowości Nowe Grochale (powiat nowodworski).

Kłusowników wraz z przedmiotami zatrzymanymi, jako dowód w sprawie karnej (sieć typu wonton, ponton i wędka typu "szarpak") przekazano policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. Strażnicy zabezpieczyli 82 kilogramy ryb złowionych z naruszeniem prawa, które zostały przekazane za pokwitowaniem uprawnionemu do rybactwa.

Kłusownicy odpowiedzą za popełnienie przestępstwa określonego w art. 27 c ust. 1 pkt 2 ustawy o rybactwie śródlądowym, za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Dziękuję Kolegom ze Społecznej Straży Rybackiej za wspieranie naszej służby w działaniach. Ze względu na okres tarła ryb prosimy o informowanie naszej służby o wszelkich przejawach kłusownictwa na obszarze województwa mazowieckiego.


Komendant Wojewódzki PSR w Warszawie
Robert KucykWyniki pracy PSR woj. mazowieckiego w marcu 2018 r.


Posterunki terenowe Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie przeprowadziły 173 akcje kontrolne (tj. patrole potwierdzone raportami). Uzyskano następujące wyniki:
1. Przeprowadzono 978 kontroli.
2. Ujawniono 85 przypadków naruszeń przepisów prawa.
Za stwierdzone naruszenia:
- 34 osoby pouczono,
- 44 osoby ukarano mandatami karnymi na kwotę 5.750 zł,
- 5 sprawców przestępstw przekazano policji,
- 2 sprawy przekazano innym służbom zgodnie z kompetencjami.
3. Zabezpieczono następujący sprzęt służący do popełnienia wykroczeń i przestępstw:
- 2 rybackie narzędzia połowowe.
Zabezpieczono 2,5 kg ryb złowionych z naruszeniem prawa.

Komendant Wojewódzki PSR w Warszawie
Robert KucykWyniki pracy PSR woj. mazowieckiego w lutym 2018 r.


Posterunki terenowe Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie przeprowadziły 157 akcji kontrolnych (tj. patroli potwierdzonych raportami). Uzyskano następujące wyniki:
1. Przeprowadzono 644 kontrole.
2. Ujawniono 35 przypadków naruszeń przepisów prawa.
Za stwierdzone naruszenia:
- 15 osób pouczono,
- 19 osób ukarano mandatami karnymi na kwotę 2.700 zł,
- 1 sprawę przekazano innym służbom zgodnie z kompetencjami.
3. Zabezpieczono następujący sprzęt służący do popełnienia wykroczeń i przestępstw:
- 16 szt. innych narzędzi kłusowniczych.


Komendant Wojewódzki PSR w Warszawie
Robert KucykPrzeszkolenie z zakresu posługiwania się środkami przymusu bezpośredniego.


5 lutego 2018 roku instruktorzy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie przeszkoli funkcjonariuszy PSR działających na obszarze województwa mazowieckiego z zakresu użycia środków przymusu bezpośredniego przysługujących strażnikom podczas wykonywania czynności służbowych.

Podczas szkolenia zwrócono uwagę na wzajemne ubezpieczanie się strażników oraz na zastosowanie środków przymusu bezpośredniego w sposób jak najmniej dolegliwy dla osób zatrzymywanych.

Nabyte podczas szkolenia umiejętności podniosą poziom bezpieczeństwa zarówno strażników, jak i osób kontrolowanych.


Komendant Wojewódzki PSR w Warszawie
Robert KucykWyniki pracy PSR woj. mazowieckiego w styczniu 2018 r.


Posterunki terenowe Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie przeprowadziły 164 akcje kontrolne (tj. patrole potwierdzone raportami). Uzyskano następujące wyniki:
1. Przeprowadzono 782 kontrole.
2. Ujawniono 60 przypadków naruszeń przepisów prawa.
Za stwierdzone naruszenia:
- 20 osób pouczono,
- 39 osób ukarano mandatami karnymi na kwotę 7.050 zł,
- 1 sprawę przekazano innym służbom zgodnie z kompetencjami.
3. Zabezpieczono następujący sprzęt służący do popełnienia wykroczeń i przestępstw:
- 11 rybackich narzędzi połowowych.
Zabezpieczono 10 kg ryb złowionych z naruszeniem prawa.

Komendant Wojewódzki PSR w Warszawie
Robert KucykBezpieczeństwo dzieci w okresie zimowym


Strażnicy Państwowej Straży Rybackiej z Posterunku Terenowego w Małkini Górnej wspólnie z funkcjonariuszami policji oraz przedstawicielem Urzędu Gminy, w dniach 23 i 24 stycznia 2018 roku przeprowadzili spotkania z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Spotkania, których celem było zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w okresie zimowym odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu oraz w Szkole Podstawowej nr 2 w Małkini Górnej.

Komendant Wojewódzki PSR w Warszawie
Robert Kucyk

Kontakty e-mail:Komenda Wojewódzka
komwoj@psr.waw.pl

księgowość
ksiegowosc@psr.waw.pl


Copyright PSR Warszawa - opiekun Rafał Kuczborski